Tepelné čerpadlá vzduch-voda Master Therm

  Ocenění pro tepelná čerpadla

  Moderné tepelné čerpadlá pracujú spoľahlivo i pri veľmi nízkych vonkajších teplotách (až do –20° C).

  Princíp vzduch - voda

  Vonkajšia jednotka (výparník s ventilátorom), umiestnená vo voľnom priestranstve, nasáva vzduch, z ktorého je odoberaná tepelná energia a opätovne je tento vzduch (ochladený) vyháňaný do vonkajšieho prostredia. Vnútorná jednotka, umiestnená v objekte, zabezpečuje výrobu vykurovacej vody a TÚV.

  Výhody

 • pomer cena/výkon
 • univerzálne využitie
 • jednoduchá inštalácia
 • Nevýhody

 • pri silných mrazoch nižšia účinnosť
 • Účinnosť tepelných čerpadiel vzduch-voda

  Priemerný vykurovací faktor systému tepelného čerpadla vzduch-voda počas celej vykurovacej sezóny sa príliš neodlišuje od systému čerpadla zem-voda. Je to dané tým, že na začiatku a na konci vykurovacieho obdobia je vzduch teplejší než zem. V prepočte na finančné prostriedky tak ušetríte v rodinnom dome s priemernou tepelnou stratou s tepelným čerpadlom zem-voda približne len o 2 000 Kč/rok viac, ako pri využití systému vzduch-voda. Celkový investičný rozdiel sa však môže pohybovať až do výšky 100 000 Kč a to vďaka cene vrtov.

  Požiadavky na prírodný zdroj

  Vonkajšia jednotka musí byť umiestnená vo voľnom priestore s dobrým a dostatočným prístupom vzduchu. Dôležitým parametrom je, aby sa ochladený a vyfúkavaný vzduch nevracal naspäť. Vytvorila by sa tak tzv. slučka, ktorá by podstatne znižovala účinnosť a výkon tepelného čerpadla. Optimálne umiestnenie je na južnej, slnečnej strane rodinného domu a to buď na fasáde alebo na streche, prípadne i samostatne na nohách alebo konzolách mimo objekt. Vzdialenosť medzi vonkajšou a vnútornou jednotkou je max.15 m.

  Dimenzovanie tepelných čerpadiel vzduch-voda

  ...alebo: "Vykúri tepelné čerpadlo dostatočne dom aj v období mrazov?"

  Výkon tepelného čerpadla vzduch-voda MasterTherm CZ sa dimenzuje na 100% tepelných strát domu. To znamená, že pri správne vykonanom výpočte tepelných strát nemusíte mať žiadne pochybnosti a obavy, tepelné čerpadlo váš dom dostatočne vykúri. Navyše súčasťou každej inštalácie je záložný elektrokotol, ktorý automaticky doplní prípadný nedostatok výkonu.

  Kalkulácia ceny a návratnosti od odborníka

  Získajte presnú kalkuláciu a cenový i technický návrh od skúseného odborníka!

  Získať kalkuláciu

  Partnerská sekce


  Po přihlášení se Vám zobrazí partnerská sekce vpravo nahoře. Pokud nemáte údaje pro přístup, kontaktujte nás na info@mastertherm.cz.

  Online ovládání tepelného čerpadla


  Uživatelské jméno je Váš email. V případě, že jste zapoměli svoje heslo, můžete si jej nechat vygenerovat a poslat na email zde.