Príbeh českej firmy Master Therm tepelné čerpadlá

Ako vyzerá inštalácia?

Prídte sa pozriet na živú inštaláciu u jedného z našich klientov.

Dohodnúť prehliadku

  Naše prvé tepelné čerpadlo sme v Čechách uviedli do prevádzky už v roku 1994 a doposiaľ spoľahlivo pracuje.

  V prvej fáze nášho podnikania sme sa sústredili na inštaláciu importovaných tepelných čerpadiel a stali sme sa výhradným distribútorom popredných svetových výrobcov - Climate Master Inc. (USA), ICP Co.-Tempstar (USA), Heliotherm GmbH (AU) a MultiClima (FR).

  Od roku 2002 pracujeme na vývoji a výrobe vlastných tepelných čerpadiel

  Tepelné čerpadlo 3D model

  Prvým našim výrobkom bol AirMaster, tepelné čerpadlo vzduch-voda. Vďaka úspešnému predaju sme sa rozhodli pokračovať vývojom celého produktového radu a v súčasnosti ponúkame osem typových radov najmodernejších tepelných čerpadiel zem-voda, voda-voda a vzduch-voda.

  Aktivity firmy Master Therm sú rozdelené do dvoch samostatných spoločností: materské firmy Master Therm tepelné čerpadlá (obchod, riadenie, servis) a dcérske spoločnosti Master Therm CZ (vývoj a výroba tepelných čerpadiel). Sme stopercentne českou spoločnosťou bez zahraničného vplyvu.

  Najväčší český výrobca a exportér tepelných čerpadiel

  Postupom času sme sa vypracovali na pozíciu najväčšieho českého výrobcu, s predajnou sieťou na tuzemskom i zahraničnom trhu. Viac ako polovica celkovej výroby je exportovaná do Nemecka, Francúzska, Írska, Veľkej Británie, Slovenska, Švajčiarska, Slovinska a ďalších zemí. Dlhoročná tradícia spolu s viac ako 5 tisícami predaných čerpadiel sú zárukou stability firmy a spoľahlivosti našich výrobkov.

  Pokrokové technické riešenie

  Tepelné čerpadlo 3D model

  Značka Master Therm sa stala symbolom inovačného pokroku v oblasti konštrukcie a riadenia tepelných čerpadiel. Od zahájenia vlastnej výroby sme sa stali lídrom v technológii elektronicky riadeného expanzného ventilu (EEV), ktorá prináša vyššiu spoľahlivosť a lepší vykurovací faktor vo všetkých režimoch prevádzky čerpadla. Na riadenie chodu tepelných čerpadiel používame vlastný software, vyvinutý na základe dlhoročných prevádzkových skúseností.

  Vo výrobnom programe máme tepelné čerpadlá s modernou inverterovou technológiou, a to ako pre systém vzduch-voda, tak i pre systém zem (voda)-voda. Všetky naše jednotky je možné pripojiť k internetu, čo umožňuje uživateľom nielen pohodlne a na diaľku nastavovať parametre tepelného čerpadla, ale také on-line diagnostikovať a monitorovať jeho chod pre zvýšenie efektivity záručného a pozáručného servisu. Vďaka tomu môžeme našim klientom ponúknuť vysoko nadštandardné záručné podmienky, napríklad záručnú dobu bežne až 7 rokov od uvedenia do prevádzky.

  Prevádzková spoľahlivosť

  záruka na Tepelné čerpadlo

  Tepelné čerpadlo je zariadenie, ktoré si klient zaobstaráva na veľmi dlhú dobu a po celú túto dobu očakáva, že mu bude prinášať lacné, spoľahlivé a komfortné služby. Miera spoľahlivosti zohráva preto pri výbere tepelného čerpadla a jeho dodávateľa kľúčovú roľu. Pri vývoji, výrobe a testovaní výrobkov je kladený mimoriadny dôraz na ich prevádzkovú spoľahlivosť. Odolná a robustná konštrukcia z nerezových materiálov a starostlivé dielenské spracovanie sú tradičným znakom značky Master Therm, rovnako ako použitie komponentov od popredných svetových výrobcov. Vedľa popredných dodávateľov kompresorov (Sanyo, LG, Copeland) spolupracujeme výhradne s významnými európskymi výrobcami ventilátorov, výmenníkov, riadiaceho systému a ďalších súčastí. Spoločnosť Master Therm je držiteľom certifikátu kvality podľa medzinárodnej normy ISO 9001:2008.

  Servis

  Úspešný predaj tepelných čerpadiel nie je možný bez zodpovedajúcich servisných služieb, ktoré zabezpečujú starostlivosť o klienta a jeho tepelnú pohodu po celú dobu životnosti výrobku. Iniciátorom postupnej expanzie firmy na tuzemskom trhu sa stalo kvalitné servisné zázemie. Servisné služby sú realizované vlastným servisným zázemím a sú zabezpečované na celom území Českej republiky.

  Ocenené tepelné čerpadlá

  Výrazný technologický a inovačný prínos firmy Master Therm bol niekoľkonásobne ocenený na významných medzinárodných veľtrhoch, kde naše výrobky získali niektoré z hlavných cien:

  • Tepelné čerpadlo AirMaster AKU: Čestné uznanie na veľtrhu AquaTherm 2006, cena Grand Prix ForArch Praha 2006
  • Tepelné čerpadlo BoxAir: Hlavná cena veľtrhu ForArch 2007, čestné uznanie AquaTherm 2007
  • Tepelné čerpadlo AquaMaster Inverter: Cena Grand Prix ForArch Praha, 2008
  • Tepelné čerpadlo BoxAir Inverter: Zlatá medaila veľtrhu AquaTherm 2009, hlavná cena ForArch Praha 2009
  • Tepelné čerpadlo DirectMaster: Grand Prix ForArch, 2010
  • Tepelné čerpadlo HomeAir: Čestné uznanie AquaTherm 2011, hlavná cena ForArch 2011, Moderní vytápění Praha 2012 – najprínosnejší exponát

  Jedna z prvních výstav, které jsme se účastnili (1999)

  Partnerská sekce


  Po přihlášení se Vám zobrazí partnerská sekce vpravo nahoře. Pokud nemáte údaje pro přístup, kontaktujte nás na info@mastertherm.cz.

  Online ovládání tepelného čerpadla


  Uživatelské jméno je Váš email. V případě, že jste zapoměli svoje heslo, můžete si jej nechat vygenerovat a poslat na email zde.